Andrzej Puczyk andrzej puczyk

News Blog

Dyski SSD niepostrzeżenie wdarły się na rynek, wypierając powoli swoich starszych braci - HDD. Dziś spory odsetek sprzedawanych komputerów producenci wyposażają właśnie w nowy standard dysków twardych. Solid State Drive to przede wszystkim dużo wyższa prędkość zapisu oraz odczytu danych, a co za tym idzie kolosalne przyspieszenie pracy systemu. Dzięki uprzejmości agencji WĘC PR udało nam się zdobyć na kilka tygodni dysk Plextor M5 PRO w wersji 512 GB i na jego przykładzie przenieśliśmy cały system na nową pamięć. Jak wygląda cały proces? Zapraszamy do lektury.

**Kilkanaście miesięcy temu zrezygnowałem z komunikacji miejskiej, a moim podstawowym środkiem lokomocji stał się samochód. Wygoda, niezależność i przede wszystkim spora oszczędność czasu - to główne przyczyny mojej przesiadki.

O mapach w iOS nie jest już tak głośno, jak zaraz po ich pojawieniu się. Głosy niezadowolenia powoli znikają, a Apple konsekwentnie je aktualizuje. Jim Dalrymple z The Loop dokładnie śledzi poczynania firmy i właśnie przedstawił pełną listę zaktualizowanych miast ze wsparciem dla map 3D.

Apple udostępniło aktualizację środowiska Java dla systemu OS X. Update dostępny jest w Mac App Store oraz na stronie Apple.

Jay Sullivan, jeden z wysoko postawionych pracowników Mozilli, oświadczył że Firefox nie trafi na iPhone'y czy iPady. Według Sullivana, Apple nakłada zbyt duże ograniczenia na twórców przeglądarek dla systemu iOS.

Rovio, producent największego hitu na iOS w historii platformy - serii Angry Birds, ogłosił kolejną grę. The Croods, bo taki tytuł nosi, trafi do App Store już za kilka dni, 14 marca.

Angry Birds, prawdopodobnie najpopularniejsza gra na iOS w historii App Store, dziś dostępna jest za darmo. Dopiero pierwszy raz od premiery Rovio przeceniło pierwszą część swojego hitu na iPhone'a i iPada.

Apple wydało aktualizację iBooks - jednej ze swoich flagowych aplikacji dla urządzeń z iOS. Wersja z numerkiem 3.1 najpopularniejszego czytnika książek dla iPhone'ów i iPadów trafiła do App Store.

Drew Houston, dyrektor generalny Dropboxa, jednego z najpopularniejszych dysków sieciowych na świecie, skrytykował iCloud. Przemawiający podczas "Mobile World Congress" Houston stwierdził, że "dziwacznym" jest ograniczanie chmury do działania na tylko jednej platformie.

Zgodnie z zapowiedziami, oficjalna wersja gry League of Legends trafiła na Maki. Multiplayer-owy hit studia Riot Games jest dostępny na OS X jako otwarta beta.

11 Bit Studios, twórcy głośnej i wyróżnionej przez Apple serii Anomaly, zapowiedzieli kolejną część swojego największego hitu. Anomaly 2 pojawić ma się w sprzedaży już wiosną tego roku.